Temel Özellikler
| dPMR TS102 658 Mod 1 Eşler arası, Mod 2 Tekrarlayıcı operasyonu |
| Natural Sounding Digital Voice için AMBE + 2 Vokoder |
| DPMR ve FM Analog modlarında, hatta aynı kanalda çalışır. Alınan Otomatik Kayıtlar Modu (Dijital veya Analog) |
| Dijital Konvansiyonel Ses Modu |
| Çoklu site IP Ağı Uyumlu |
| Gerçek 6.25 kHz kanal boşluk işlemi |
| Radyo-To-Radyo Modu (tekrarlayıcı gerekmez) |
| Mevcut NEXEDGE telsizler için bir yazılım güncellemesi olarak da mevcuttur |
Tedarik Edilir
| Kemer tokası | Evet, KBH-12 |
| "Kanal Durdurucu" Yüzük | Evet |
| Kullanım klavuzu | Evet, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Hollandaca, Türkçe ve Yunanca |
PMR Genel Özellikleri
| Pil Tasarrufu Modu | Evet |
| Pil Durumu Göstergesi | Evet |
| Meşgul Kanal Kilitleme | Evet |
| Çağrı Uyarısı | Evet |
| Kompakt tasarım | Evet |
| Bükülmüş Ses | Evet |
| Çift modlu Tarama | Evet |
| Kullanım Kolaylığı | Evet |
| Flash Yükseltilebilir Bellenim | Evet |
| Dahili VOX Hazır | Evet |
| Ön panel tuş takımı | Evet, 12 tuşlu. Telefon tarzı tuş takımı |
| Düşük Pil Uyarısı | Evet |
| Çoklu Tarama İşlevi | Evet |
| Programlanabilir Fonksiyon Tuşları | 19 Programlanabilir Fonksiyon Tuşu |
| Programlanabilir TX / RX Göstergesi | Evet, Anahtarlanabilir AÇIK veya KAPALI |
| QT (CTCSS) / DQT (dijital) | Evet |
| Etrafında konuş | Evet |
| "Geri Konuş" Tarama İşlevi | Evet |
| Zamanaşımı Zamanlayıcı | Evet |
| Telsiz Şifresi | Evet |
| Sesli Duyuru | Evet |
| Ses Ters Çevirme Karıştırıcı | Evet |
| Windows PC Programlama ve Ayarlama | Evet |
NEXEDGE dPMR Özellikleri
| Vocoder | Evet, AMBE +2 |
| Yayın Çağrısı | Evet |
| Arama Girme | Evet |
| Dijital Sinyal Formatları | Evet, "Renk Kodu" CC |
| Grup Araması | Evet |
| Grup Kimliği | Evet, 999999 kimlikler |
| Bireysel Çağrı | Evet |
| Geç Giriş | Evet |
| Önek Çağrısı | Evet |
| Birim kimliği | Evet, 999999 kimlikler |
Seçenekler
| İsteğe Bağlı Pil Paketleri Seçimi | Evet |
| MIL-SPEC hoparlör mikrofonu.programlanabilir kontrollerle | Evet |
Uygulanabilir Standartlar
| dPMR: TS 102 658 | Evet, Katman 2 Modu 1 Eşler arası mod Aşama 2 Mod 2 Tekrarlayıcı modu |
| R & TTE: EN300 086, 300 113, 300 219, 301 489, 301 166 | Evet |
| R & TTE: EN301 166 | 6.25KHz Dijital Ses ve Veri |
| AB Güvenliği: EN60065, 60950-1, 60215 | Evet |
| AB'de kullanım için | Evet |
| IP54 | Evet |
| IP55 | Evet |
| Ölçüm - ÇED Standartları | Evet |
| Ölçüm - EN Standartları | Evet |
| MIL-STD 810 C / D / E / F / G | Evet |
Teknik özellikler
| Frekans aralığı | 400 - 470 MHz |
| Kanal Sayısı | 260 |
| Bölgeler Sayısı | 128 |
| Konuşma Grupları | Evet |
| Kanal Frekansı Yayılı | 70 MHz |
| Kanal Aralığı - Analog - Geniş / Orta / Dar | 25 kHz / 20 kHz / 12.5 kHz |
| Kanal Aralığı - Dijital | 6.25 kHz |
| Anten Empedansı - 50 Ohm | Evet |
| Pil ömrü | 5-5-90 KNB-57L ile: yaklaşık 11.5 saat KNB-56N ile: yaklaşık 8.5 saat KNB-55L ile: yaklaşık 8.5 saat |
| Frekans Kararlılığı | ± 2 ppm (-30 ° C ila +60 ° C) |
| Çalışma Sıcaklığı Aralığı | -30 ° C ila + 60 ° C |
| Çalışma gerilimi | 7.5 V DC ±% 20 |
| boyutlar | KNB-57L ile: 56 x 110.5 x 39.5 mm KNB-56N ile: 56 x 110.5 x 43.2 mm KNB-55L ile: 56 x 110.5 x 37.5 mm - Projeksiyonlar dahil değil - |
| Ağırlık (net) | KNB-57L ile: 330 g KNB-56N ile: 405 g KNB-55L ile: 305 g |
Alıcı Spesifikasyonları
| Komşu Kanal Seçiciliği (Analog) | 25 kHz'de 76 dB 20 kHz'de 74 dB 12.5 kHz'de 68 dB |
| Ses çıkışı | % 3'den daha az bozulma ile 500 mW. 8 Ohm Empedans |
| Intermodülasyon (Analog) | 65 dB |
| Duyarlılık (Analog) - EIA 12 dB SINAD | 25 kHz'de 0.28 μV 20 kHz'de 0.28 μV 12.5 kHz'de 0.32 μV |
| Hassasiyet (Analog) - EN 20 dB SINAD | 25 kHz'de -3 dB μV 20 kHz'de -3 dB μV 12.5 kHz'de -1 dB μV |
| Duyarlılık (Dijital) | % 3 BER: 6.25 kHz'de 0,25 μV % 1 BER: 6.25 kHz'de -4 dB μV |
| Sahte Yanıt Reddi (Analog) | 75 dB |
Verici Özellikleri
| RF Güç Çıkışı (Yüksek / Düşük) | 5 W / 1 W |
| FM Gürültüsü (ÇED) | Analog: 25 kHz'de 45 dB 20 kHz'de 45 dB 12.5 kHz'de 40 dB |
| Mikrofon Empedansı | 1800 Ohm |
| Modülasyon Bozulması | % 3'ten az |
| Modülasyon Sınırlaması | Analog: 25 kHz'de ± 5.0 kHz 20 kHz'de ± 4,0 kHz 12,5 kHz'de ± 2,5 kHz |
| Sahte Emisyon (EN) | -36 dBm ≤ 1 GHz -30 dBm> 1 GHz |
